• Я маю 35 років страхового стажу, але не досяг 60-річного віку. Чи маю я право на пенсію?

    Відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування» особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років за наявності страхового стажу не менше як 15 років по 31 грудня 2017 року. Тобто для призначення пенсії за віком треба не тільки мати необхідний страховий стаж, а й досягти певного віку.



  • До якого віку дитина має право одержувати пенсію у зв’язку з втратою годувальника?

    Статтею 36 Закону України «Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон № 1058) і статтею 30 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі – Закон № 2262) визначено, що пенсія у зв‘язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім‘ї, що перебували на утриманні померлого годувальника. Щодо дітей, то факт […]



  • Перерахунок пенсійних виплат із першого січня 2018 року

    Із першого січня 2018 року для осіб, які досягли 65 річного віку, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які […]



  • За який період зараховується заробіток для обчислення пенсії?

    Згідно зі статтею 40 Закону України «Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування» для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з першого липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж із першого липня 2000 року становить менше […]



  • Зміна порядку встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною

    Законом України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» (далі – Закон № 1767-ІІІ) передбачено встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною Пенсійним фондом України або комісією з встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною при обласній державній адміністрації.