• Офіційна зарплата – краща інвестиція в майбутню пенсію

  Про легалізацію трудових відносин та дотримання мінімальних гарантій з оплати праці, які є одними із найактуальніших питань сьогодення, інформує начальник головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Світлана Зінник.
 • Врахування середньої заробітної плати під час переходу на інший вид пенсії

  На пенсію державного службовця вийшов 2010 року. Із часу призначення пенсії продовжую працювати на підприємстві інженером. Мій стаж становить 49 років. Хочу перейти на пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Підкажіть, будь ласка, яку середню заробітну плату по Україні буде враховано: за 2010-й чи за 2017 рік?

 • Достроковий вихід на пенсію

  Чи може чоловік, який має більше як 35 років стажу, розраховувати на достроковий вихід на пенсію, якщо його звільнено за скороченням чисельності штату працівників за рік до досягнення пенсійного віку? Як йому буде нараховано пенсію після досягнення ним пенсійного віку – заробітна плата буде врахована за три останні роки роботи на підприємстві чи за рік […]


 • Чи можна отримувати українську пенсію в Чехії?

  Питання пенсійного забезпечення громадян України та Чеської Республіки вирішуються з урахуванням Договору між Україною та Чеською Республікою про соціальне забезпечення від 04.07.2001, який набув чинності з 01.04.2003 (далі – Договір), і Адміністративної Угоди про застосування Договору між Україною та Чеською Республікою про соціальне забезпечення від 25.06.2003.
 • Добровільне соціальне страхування: прості відповіді на складні запитання

  Головною умовою для визначення права на призначення пенсії є наявність страхового стажу, тобто періоду (строку), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов’язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню згідно із законом і за який сплачено страхові внески.