• Спрощено умови призначення пенсії по інвалідності учасникам Революції Гідності

  Закон № 1010-VIII «Про внесення зміни до статті 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пенсій особам, які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності» Верховна Рада України прийняла 18 лютого 2016 року.


 • Уряд встановив розміри щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни у 2016 році

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 141 «Деякі питання виплати у 2016 році разової грошової допомоги, передбаченої законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”» виплату разової грошової допомоги до 5 травня у 2016 році передбачено в таких розмірах:
 • Від чого залежить розмір підвищення пенсії

  У зв’язку з підвищенням соціальних стандартів та зростання прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 1 вересня 2015 року до органів Пенсійного фонду надходить багато запитань від громадян похилого віку, яких цікавить, наскільки збільшилася їхня пенсія. Консультацію надає начальник головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Світлана Зінник:


 • Право на призначення довічного грошового утримання судді

  Працюю суддею районного суду. Подав у відставку 16 липня 2014 року. Постанову про відставку прийняли 13 липня 2015 року, звільнився 3 серпня. Чи маю я право на призначення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці? • Про особливості виплати наукової пенсії

  З 17 травня 2015 року набув чинності Закон України від 21.04.2015 № 340-VІІІ «Про внесення зміни до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» щодо збереження науково-педагогічного кадрового потенціалу України». Цим Законом частково змінено порядок виплати пенсії науковим пенсіонерам у період роботи. • За яких умов призначається наукова пенсія та як визначається науковий стаж?

  Статтею 24 Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” (далі – Закон) передбачено, що пенсія науковому (науково-педагогічному) працівнику призначається за наявності страхового стажу для чоловіків – 35, для жінок – 30 років, після досягнення відповідного віку за наявності стажу наукової роботи для чоловіків – не менше як 20 років, для жінок – не менше як […]