• Світ не поспішає на пенсію

  Із 1 січня 2016 року деякі країни світу оголосили про підвищення пенсійного віку. Загалом тенденція до підвищення пенсійного віку триває.
 • Пенсійна система Румунії є однією з найбільш успішних

  Від початку існування обов’язкової накопичувальної пенсійної системи в Румунії сукупна вартість активів восьми пенсійних фондів, які працюють на Рівні ІІ, досягла 4,2 млрд євро, а дохід від інвестиції пенсійних коштів за період з 2008 року становить у середньому 11,2 %. Кількість учасників обов’язкової накопичувальної пенсійної системи за цей час вже перевищила 6 млн осіб.


 • Розмір державної пенсії у Великобританії – найнижчий серед країн ЄС

  Максимальний розмір державної пенсії у Британії становить 110,15 фунтів на тиждень, а це — найменша пенсія в Європі. У нещодавно оприлюдненому звіті ОЕСР розмір державної пенсії пенсіонерів Угорщини і Словенії, за середнім рівнем доходів, більший за той, що отримують 12,3 млн. пенсіонерів у Британії. Пенсія англійців із середнім рівнем доходу не перевищує 32,6 % їх заробітної плати.


 • Македонія: через десять років після проведення пенсійної реформи

  Македонія, здійснивши суттєву пенсійну реформу у 2005 році, була однією з останніх країн Східної Європи, що перебудувала свою пенсійну систему. Дотримуючись моделі, рекомендованої і підтримуваної Світовим банком у багатьох країнах цього регіону, Македонія запровадила у себе трирівневу пенсійну систему.


 • Уряд буде боротися з проблемою безробіття по-новому

  У планах Уряду в 2016 році замість центрів зайнятості передбачено створити Національне агентство зайнятості. Воно буде співпрацювати з комерційними рекрутинговими агентствами. А влаштовувати на роботу безробітних будуть залежно від віку.


 • Пенсійна реформа в Болгарії

  Парламент Болгарії схвалив у першому читанні пенсійну реформу – майже через сім місяців після початку обговорень. Найбільш обговорюваним стало питання зміни пенсійного віку, якій поступово буде зрівняний для чоловіків і жінок та досягне в 2037 році 65-ти. • Як живуть пенсіонери в Сполучених Штатах

  Загальна пенсійна картина в США проста: хто все життя працював, той отримає солідну винагороду в старості. Пенсії й допомоги починаються з 300 доларів, при чому це стосується й тих, хто жодного дня офіційно не працював. Тим же, хто «напрацював» незначний трудовий стаж і отримав право на доплати, виплачують пенсію від 600 доларів.


 • Соціальна пенсія в Італії

  В Італії існує декілька видів пенсії. Один з них – соціальна пенсія. Виплачується вона людям, які не мають засобів до існування, безробітних та таким, які опинилися у несприятливих економічних умовах.