• Чи зараховується в страховий стаж час перебування на обліку в центрі зайнятості?

    У страховий стаж включають період, протягом якого громадянин перебуває на обліку в Державному центрі зайнятості та одержує допомогу у зв’язку з безробіттям або матеріальну допомогу під час професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації. Це визначено статтею 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».



  • Консульська легалізація документів

    Статтею 13 Закону України «Про міжнародне приватне право» встановлено, що документи, видані уповноваженими органами іноземних держав у встановленій формі, визнаються дійсними в Україні в разі їх легалізації, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором України.







  • Питання 4

    Мені 54 роки. Я отримую пенсію за вислугу років та вже 2 роки працюю  помічником вихователя. Чи маю я право на перерахунок пенсії по стажу?


  • Питання 3

    Чи можна звернутися за перерахунком пенсії з урахуванням стажу та заробітку після призначення пенсії, якщо після скорочення я не планую більше працювати?


  • Питання 2

    Моїй дружині 48 років. Вона отримує пенсію по ІІІ групі інвалідності та працює на мінімальну заробітну плату. Чи може вона звернутися за перерахунком пенсії по стажу через два роки після призначення пенсії?


  • Питання 1

    Коли я маю право звернутися за перерахунком пенсії із врахуванням стажу після призначення пенсії?


  • Які пенсії підлягають оподаткуванню з 1 січня 2015 року?

    28 грудня 2014 року законодавці внесли зміни до Податкового кодексу України, згідно з якими базою оподаткування доходів фізичних осіб визначено суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їхній розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у […]


  • Які умови зарахування страхового стажу в’язням за періоди відбування покарання до 01.01.2004?

    Відповідно до частини 4 статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.