Напрями діяльності обласної профспілки

Для будь-якого підприємства чи організації найважливіше — це її працівники, люди, які об’єднані спільною професією та інтересами. І добре, якщо ці люди згуртовані профспілкою, яка турбується про дотримання прав працівників, забезпечення належних умов праці і навіть дозвілля застрахованих осіб. Обласна профспілкова організація працівників Пенсійного фонду на Черкащині налічує 1067 осіб. Створена вона була ще 2004 року, тож на її рахунку чимало добрих справ. Особливо вдячні працівники управлінь за організацію щорічного літнього відпочинку їхніх дітей, за надання фінансової допомоги в оздоровленні дітей членів профспілки за рахунок коштів Фонду соціального страхування та обласного профспілкового бюджету. Цього року за кошти профспілки оздоровлено 90 дітей.

Незмінний керівник обласної профспілки — Тамара Олексіївна Ночовник, яка довгий час працювала в системі Фонду на посаді начальника відділу кадрів головного управління, а отже всі проблеми працівників знає, так би мовити, «з перших вуст».

– Тамара Олексіївна повністю віддана справі, якою займається, – підкреслює начальник головного управління в області Світлана Зінник, – завжди знаходить спільну мову як з членами профспілки, так і з представниками установ та організацій. Вона завжди готова прийти на допомогу, підтримати і щиро порадіти за людину. Нещодавно Тамару Олексіївну вкотре обрали головою профспілки на виборній конференції. Ця інтелігентна, мудра та енергійна жінка встигає поєднувати активну працю на благо громади з обов’язками люблячої мами та турботливої бабусі чотирьох онуків. Всі працівники нашої системи — це теж члени великої сім’ї, а тому профспілкові організації завжди підтримують їх у хвилину радості, як то ювілеї чи свята, чи в скрутну годину. Тож я хочу подякувати Тамарі Олексіївні за щоденну турботу про наших працівників.

За ініціативи Тамари Олексіївни обком профспілки спільно з керівництвом головного управління запровадили щорічний обласний конкурс на звання «Кращий за професією». Метою його є підвищення рівня знань та професійних навичок працівників, виявлення серед них найбільш професійно підготовлених для зарахування до кадрового резерву. Поряд з тим проведення конкурсу сприяє підвищенню престижності роботи у Фонді, адже за результатами оцінювання знань спеціалістів складаються рейтинги кожного управління.

Профспілка забезпечує не тільки соціальний захист працівників Фонду, а й намагається всебічно розвивати творчі здібності членів профспілки та їх дітей. Різноманітні творчі конкурси стали доброю традицією в управліннях Фонду в області. Щорічно проводяться й конкурси серед молодих спеціалістів, присвячені Дню державної служби та Дню молоді; конкурси творчих робіт дітей працівників Фонду «Маю честь розповісти про матір (батька, бабусю, дідуся) — працівника Пенсійного фонду України», в якому діти з притаманною їм дитячою безпосередністю розповідають про робочі будні близьких їм людей, мріють і самі в майбутньому поповнити ряди пенсійників Черкащини. За останні роки видані збірки робіт працівників та їх дітей «Рідна мати моя», «Черкащино — краю мій рідний», «Можна вибрать друга і по духу брата, та не можна рідну матір вибирати», «Про кохання», «Квітуча Україна», зібрано спогади ветеранів Пенсійного Фонду під назвою «Життя, присвячене людям».

З нагоди 60-річчя утворення Черкаської області та 200-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка проведено низку заходів під гаслом «Шевченкове слово єднає націю, Черкащина єднає Україну», видано збірник творчих робіт працівників та їх дітей «Свою Україну любіть…», оформлено стенд «Шляхами великого Кобзаря». Створено «Рушник єдності», на якому майстрині кожного району вишили оригінальний, притаманний лише своїй місцевості візерунок, а в головному управлінні вишили портрет Кобзаря. Зараз семиметровий рушник прикрашає кабінет начальника головного управління.

Свого часу за ініціативи профспілки управління Фонду в області зробили внесок у підвищення боєздатності країни — придбали казначейські зобов’язання «Військові» на суму більше 30 тисяч гривень. В свою чергу, колективами підвідомчих управлінь було прийняте спільне рішення передати придбані цінні папери малозабезпеченим сім’ям, сім’ям з дітьми-інвалідами або онкохворими, родинам поранених чи загиблих в АТО.

– Хочу сказати добрі слова про голів наших профкомів та членів ревізійних комісій, переважна більшість з них – це молоді лідери, але обираються вже не один рік, – наголошує Тамара Олексіївна. – Ці люди небайдужі до чужих проблем, крім того, володіють управлінськими та творчими здібностями, вміють організувати профспілкову роботу управлінь. Вдячна вам за те, що працюєте безкорисно, інколи не рахуючись зі своїм часом, аби виконувати свій нелегкий громадський обов’язок.

Потрібно зазначити, що керівництво головного управління завжди підтримує ініціативи обкому профспілки з метою спільного ефективного вирішення завдань, поставлених перед Пенсійним фондом України та в інтересах працівників системи.