Про особливості виплати наукової пенсії з 1 квітня 2015 року

З 1 квітня 2015 року набули чинності зміни до законодавства щодо виплати пенсій «науковим» пенсіонерам у період роботи.

У період роботи на посадах науковців, державних службовців, прокурорів, суддів, народних депутатів раніше призначені «наукові» пенсії виплачують у розмірі 85 відсотків пенсії, обчисленої відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон).

У період роботи на інших посадах пенсію виплачують у розмірі 85 відсотків «наукової» пенсії.

Визначення розміру пенсії згідно із Законом проводиться на підставі документів пенсійних справ.

Оскільки не всі пенсіонери надавали відомості про заробітну плату для визначення розміру пенсії відповідно до Закону, такі наукові (науково-педагогічні) працівники за бажанням можуть тепер долучати до пенсійних справ документи про заробітну плату, в тому числі, які уточнюють її суми за роботу за сумісництвом, що не враховувались при обчисленні наукової пенсії.

При цьому, визначення розміру пенсій згідно із Законом проводиться з урахуванням наданих документів, в тому числі заробітної плати, за період, який міг бути врахований на дату призначення (останнього перерахунку) наукової пенсії.

Термін, з якого проводиться перерахунок, – дата звернення із заявою щодо врахування додаткових документів.

Якщо особа, яка отримує наукову пенсію, бажає перейти на пенсію відповідно до Закону, таке переведення здійснюється за заявою пенсіонера. При цьому пенсію призначають (чи поновлюють її виплату) за матеріалами пенсійної справи або, за бажанням особи та за наявності підстав, розмір пенсії визначають з урахуванням набутого після призначення пенсії по Закону страхового стажу або страхового стажу і заробітку згідно з частиною 4 статті 42 Закону.

У подальшому за заявою пенсіонера може бути поновлено виплату наукової пенсії за матеріалами пенсійної справи із збереженням відсотків, з урахуванням яких розмір пенсії визначався раніше.