Подбайте про власне майбутнє

Пенсійне страхування – складова системи соціального забезпечення. Згідно із законодавством особи, які беруть участь у цьому страхуванні, забезпечені у складних життєвих ситуаціях – старості, інвалідності чи смерті годувальника, коли платник страхових внесків набуває право на виплату пенсійних коштів.

Працює цей механізм так. Роботодавець відраховує внески до пенсійного бюджету:

  • з власних коштів, у залежності від розміру фонду оплати праці;

  • утримуючи із заробітної плати працівників.

Тобто роботодавці й застраховані особи розділяють соціальну відповідальність за майбутнє кожного офіційно працюючого громадянина.

За даними головного управління статистики в області 525 тисяч зайнятих громадян. Разом з тим, згідно з даними Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру соціального страхування, який ведуть органи Пенсійного фонду в області, в регіоні налічується 282 тисячі застрахованих осіб. Це громадяни, за яких щомісяця фактично сплачуються кошти до солідарної пенсійної системи. От і виходить, що 243 тисячі наших земляків отримують доходи та не сплачують соціальних платежів.

Сьогодні правила визначення розміру пенсії, що виплачується із солідарної системи, передбачають наявність необхідного страхового стажу – періоду, за який сплачувались страхові платежі. Тривалість його – 15 років.

Якщо особа у певні періоди не сплачувала страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (наприклад, під час тимчасового виїзду за кордон), або це самозайнята особа, єдиною можливістю для неї включити ці періоди до страхового стажу є добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Станом на 1 квітня цього року 1 600 жителів Черкащини добровільно сплачують внески на загальнообов’язкове соціальне страхування.

Особи, які бажають взяти добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, повинні укласти відповідний договір, звернувшись до органу Державної фіскальної служби за місцем проживання.

Пам’ятайте !

Добровільна участь у пенсійному страхуванні дозволить Вам зберегти повний страховий стаж і збільшити майбутній розмір пенсії !