Соціальна пенсія в Італії

В Італії існує декілька видів пенсії. Один з них – соціальна пенсія. Виплачується вона людям, які не мають засобів до існування, безробітних та таким, які опинилися у несприятливих економічних умовах.

Щоб отримати таку пенсію, не обов’язково було працювати і сплачувати податки впродовж життя. Однак необхідно дотриматися чітких вимог, встановлених Законом.

На початок 2015 року соціальна пенсія в Італії становила 448,52 євро на місяць (виплачується 13 разів на рік). Особам, які отримують доходи (особисто чи спільно з іншим з подружжя) понад цю суму, не мають права на таку пенсію.

Пенсіонерам – іноземцям, які отримують пенсію у себе на Батьківщині, ця обставина обов’язково враховуватиметься при призначенні пенсії.

Соціальна пенсія не виплачується на постійній основі. Її необхідно щороку підтверджувати. Виплачується вона лише особам, які постійно проживають на території Італії, при перебуванні за кордоном понад 30 днів такі виплати припиняються на 1 рік. А якщо іноземець тимчасово не живе в Італії понад рік, виплата йому соціальної пенсії припиняється назавжди.

Право на отримання соціальної пенсії в Італії мають:

  • Громадяни, які досягли 65 років і 3 місяці у 2015 році (у наступні роки вік зростатиме) та мають необхідність у призначенні такої пенсії;

  • громадяни Італії;

  • іноземці з громадянством ЄС, зареєстровані на території Італії;

  • іноземці з громадянством країн, що не входять у ЄС, які мають вид на проживання;

  • особи, які офіційно проживають в Італії понад 10 років.

В Італії діє спрощена система оформлення пенсії. Достатньо лише направити запит на отримання соціальної пенсії через веб-сайт Національного інституту соціального забезпечення чи за безкоштовним номером телефону.