Кожен переселенець може отримати юридичну консультацію в органах Пенсійного фонду

У зв’язку з напруженою ситуацією на сході України на Черкащину прибуваютьпереселенці. Всі соціальні служби та органи місцевої влади працюють над забезпеченням всеохоплюючого соціального захисту цієї категорії громадян та їх соціальної адаптації в нових умовах.

До управлінь Пенсійного фонду України в Черкаській області звернулися 5792 особи, які виїхали з території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, Донецької та Луганської областей, з питань переведення виплати пенсії за місцем їх фактичного проживання в Черкаській області.

Фахівці юридичних служб Фонду, на виконання пункту 6 Плану заходів, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11.06.2014 № 588-р, надають безоплатну первинну правову допомогу зазначеним громадянам. Наразі вже 156 переселенців отримали правову допомогу від юридичних служб Фонду в області.

Усім заявникам надаються роз’яснення, а саме: щодо переведення виплати пенсії за місцем їх тимчасового перебування, можливості отримання недоотриманої пенсії за померлого пенсіонера, щодо виплати за рішеннями судів за місцем фактичного проживання тощо.

Нагадаємо, що для пенсіонерів з числа переселенців діє спрощений порядок взяття на пенсійний облік за фактичним місцем проживання, зокрема, продовження виплати пенсії на підставі електронної пенсійної справи.