Чи необхідно страхувальнику здійснювати доплату до суми єдиного внеску

Чи необхідно страхувальнику здійснювати доплату до суми єдиного внеску, визначену ч. 5 ст. 8 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» на суму винагороди з нагоди свята, що менше мінімального розміру, встановленого законодавством, виплаченої працівнику, який перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку?

Відповідно до Інструкції зі статистики заробітної плати, одноразові заохочення працівникам, не пов’язані з конкретними результатами праці (наприклад, до ювілейних та пам’ятних дат, як у грошовій, так і натуральній формі), відносяться до фонду додаткової заробітної плати.

Вартість подарунків з нагоди свята, у разі перебування працівника у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, є базою для нарахування та утримання єдиного внеску.

Згідно з ч. 5 ст. 8 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», якщо база нарахування єдиного внеску за місяць менша, ніж розмір мінімальної заробітної плати, то база нарахування визначається як добуток розміру мінімальної заробітної плати та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платників.

За повідомленням ГУ ДФСУ в Черкаській області