Уряд буде боротися з проблемою безробіття по-новому

У планах Уряду в 2016 році замість центрів зайнятості передбачено створити Національне агентство зайнятості. Воно буде співпрацювати з комерційними рекрутинговими агентствами. А влаштовувати на роботу безробітних будуть залежно від віку.

За словами Міністра соціальної політики України Павла Розенка законопроект про роботу нового Національного агентства зараз проходить обговорення громадськістю.

За новим законом працевлаштовувати безробітних будуть за віком: молодь до 24 років відправлятимуть на стажування в державні та приватні компанії, людей віком понад 45 років навчатимуть нових професій, а для переселенців і демобілізованих бійців АТО розроблять окремі програми.

«Молодих людей до 24 років ми будемо влаштовувати на стажування в різні компанії, як це роблять у Німеччині та Румунії. Людей понад 45 років, у яких вже є спеціальності, ми будемо переучувати, у них з’явиться можливість отримати другу вищу освіту, оволодіти новою професією. Це все буде зроблено за рахунок грошей з видатків на обов’язкове страхування з безробіття», – підсумував Міністр.

Зміняться правила нарахування допомоги з безробіття. Наразі допомогу нараховують однаково для тих, хто пропрацював 10 років і 20 років, а за новим законом стаж роботи впливатиме на виплати: більше будуть отримувати ті, хто пропрацював 30 років, менше – 20 років, і ще менше – ті, у кого стаж 10 років.

За матеріалами Інтернет-видань