Розмір державної пенсії у Великобританії – найнижчий серед країн ЄС

Максимальний розмір державної пенсії у Британії становить 110,15 фунтів на тиждень, а це — найменша пенсія в Європі. У нещодавно оприлюдненому звіті ОЕСР розмір державної пенсії пенсіонерів Угорщини і Словенії, за середнім рівнем доходів, більший за той, що отримують 12,3 млн. пенсіонерів у Британії. Пенсія англійців із середнім рівнем доходу не перевищує 32,6 % їх заробітної плати.

Статистика щодо державних пенсій у Англії досить невтішна. Приміром, в Італії працівник, який досяг пенсійного віку, може розраховувати на трудову пенсію від держави на рівні 70 % його заробітної плати. У розвинених країнах тільки мексиканці мають державну пенсію пропорційно меншу до розміру зарплати, ніж працівники у Сполученому Королівстві.

За статистикою, середній розмір державної пенсії у країнах ЄС становить 40,6 % від рівня середнього доходу працюючих. Для комфортного життя краще виходити на пенсію в Австрії, де державні пенсійні виплати становлять 76,6 % від зарплати, або ще краще в Голландії, де цей показник дорівнює 90,7 %. Багато європейців йдуть на пенсію раніше, ніж британці.

Однак через зростання вартості життя у країнах Європи до цих показників слід підходити обережно. Часто існує значна розбіжність між країнами стосовно темпів зростання пенсійних накопичень. Наприклад, незважаючи на непропорційно високий розмір державних пенсій в Італії, незначна частка італійців бере участь у приватних пенсійних схемах.

У Великобританії планують із 2016 року впровадити для всіх державну пенсію однакового розміру (близько 144 фунтів стерлінгів на тиждень), тобто майже 7 500 фунтів стерлінгів за рік, однак для цього треба сплачувати страхові внески протягом 35 років замість 30, як зараз, про що уряд ще не оголосив офіційно.

Як повідомляє ОЕСР, кількість пенсіонерів у Британії, які перебувають поза межею бідності, скоротилася за 2007-2010 роки з 12,2 % до 8,6 %.

За матеріалами Інтернет-видань