Військові пенсії перераховуватимуться без обмеження строком

Верховна Рада України 15 липня 2015 року ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення» № 614-VIII.

Законодавчим актом внесено зміну в статтю 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» щодо строку перерахунку раніше призначених пенсій.

Встановлено, що перерахунок пенсій у зв’язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з військовим Законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій, не проведений з вини органів Пенсійного фонду або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсій, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Наразі перерахунки військових пенсій проводять з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, які тягнуть за собою зміну розміру пенсії, але доплату пенсії за минулий час проводять не більше як за 12 місяців.

Закон № 614-VIII набирає чинності з 1 січня 2016 року.