Працював на посадах помічника машиніста та машиніста тепловозу. Чи маю право на пенсію за віком за Списком № 2?

Працював з 13.01.1983 по 06.08.1995 на посадах помічника машиніста та машиніста тепловозу в Христинівському локомотивному депо. Чи маю право на пенсію за віком за Списком № 2?

Згідно з пунктом «б» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за віком на пільгових умовах мають працівники, зайняті повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, – за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць, зокрема, чоловіки – після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах.

Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначають із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої Закону № 1058 (60 років), зокрема, чоловікам — на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи.

Підставою для призначення пенсії на пільгових умовах є наявність професії (посади) та виробництва у відповідному Списку, підтвердження шкідливих умов праці впродовж повного робочого дня, встановленого для даного виробництва, а також проведення атестації робочих місць. При визначенні права на пенсію на пільгових умовах застосовуються Списки, які діяли на час виконання роботи.

Розділом ХХХ «Транспорт» Списку № 2 виробництв, цехів, професій і посад на підземних роботах, на роботах із шкідливими умовами праці та в гарячих цехах, робота в яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах і в пільгових розмірах, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 № 1173, який діяв до 01.01.1992, передбачені посади машиніста і помічника машиніста тепловозу.

З огляду на зазначене, до стажу роботи за списком № 2 можливо зарахувати період з 13.01.1983 по 31.12.1991 (8 років 11 місяців), що дає Вам право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах в 57 років.

Одночасно повідомляємо, що починаючи з 01.01.1992 робітники локомотивних бригад і окремі категорії працівників, які безпосередньо здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті та метрополітенах, в тому числі і помічники машиністів та машиністи тепловозів, користуються правом на пенсію за вислугу років згідно зі статтею 55 Закону «Про пенсійне забезпечення» після досягнення 55 років і при стажі роботи для чоловіків – не менше 30 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначеній роботі.

Отже, при виповненні 55 років Ви матимете право на пенсію за вислугу років.