Чи зараховується до стажу, що дає право на пенсію за вислугу років, робота на посаді артиста хору професійного художнього колективу?

Чи можливо зарахувати стаж роботи на посаді баяніста Черкаського академічного заслуженого українського народного хору до спеціального стажу роботи при визначенні права на пенсію за вислугу років?

Пунктом ”ж” ст. 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення” та Переліком посад артистів театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств та колективів, які мають право на пенсію за вислугу років незалежно від віку, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.1992 № 583 “Про затвердження нормативних актів з питань пенсійного забезпечення” (в редакції постанови Кабінету міністрів України від 29.07.2015 № 529 “Про внесення змін до деяких постанов КМУ”), передбачено, що право на пенсію за вислугу років мають, зокрема, артисти хору професійних художніх колективів при стажі творчої діяльності станом на 1 квітня 2015 року не менше 30 років і набутому після цієї дати такого стажу на цих посадах:

з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року – не менше 30 років 6 місяців;

з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року – не менше 31 року;

з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року – не менше 31 року 6 місяців;

з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року – не менше 32 років;

з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року – не менше 32 років 6 місяців;

з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року – не менше 33 років;

з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року – не менше 33 років 6 місяців;

з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року – не менше 34 років;

з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року – не менше 34 років 6 місяців;

з 1 квітня 2024 року або після цієї дати – не менше 35 років.

Отже, період роботи на посаді баяніста Черкаського академічного заслуженого українського народного хору, тобто на посаді артиста хору професійного художнього колективу, зараховується до стажу, що дає право на пенсію за вислугу років.