Пенсії особам, які проживали в Чорнобильській зоні

Чоловік проживав у зоні гарантованого добровільного відселення у період з 26.04.1986 до 20.02.1990, має посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи ІІІ категорії. В якому віці він набуде право на призначення пенсії за віком?

Згідно зі статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон), особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.

Відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються зі зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону.

Особам, які постійно проживали або постійно проживають, чи постійно працювали або постійно працюють, у зоні гарантованого добровільного відселення за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше 3-х років, пенсійний вік зменшується на три роки та додатково на один рік за два роки проживання, роботи, але не більше шести років.

Початкова величина зниження пенсійного віку встановлюється лише особам, які постійно проживали або постійно працювали у зазначеній зоні з моменту аварії до 31 липня 1986 року незалежно від часу проживання або роботи в цей період.

Оскільки Ви проживали в зоні гарантованого добровільного відселення з 26.04.1986 до 20.02.1990, що складає 3 роки 9 місяців 25 днів, маєте право вийти на пенсію як потерпілий від Чорнобильської катастрофи ІІІ категорії в 56 років.