Нове в оформленні документів для призначення пенсії

У вересні набули чинності зміни до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії, внесені постановою правління Пенсійного фонду України від 30.07.2015, а саме:

  • довідка про заробітну плату для обчислення пенсії тепер має бути доповнена таким реченням: «Не заперечуємо проти проведення перевірки первинних документів за період, зазначений в цій довідці». Це необхідно для того, щоб органи Пенсійного фонду могли перевірити у первинних документах правильність поданих у довідці сум заробітку. Адже наразі проведення перевірок на підприємствах обмежено законодавством.

  • пенсіонери, які у зв’язку з виїздом за кордон на постійне місце проживання мають право на виплату пенсії за шість місяців наперед, тепер до заяви зобов’язані додати паспортний документ іноземця або документ, якій посвідчує особу без громадянства, і талон зняття з реєстрації місця проживання в Україні.

  • для внутрішньо переміщених осіб встановлено новий порядок визначення статусу «працюючий» або «непрацюючий». Тепер факт звільнення з роботи, у разі відсутності документів, засвідчує особиста заява пенсіонера із зазначенням дати припинення зайнятості та поясненням обставин, чому немає запису у трудовій книжці або наявності її оригіналу.

  • виключено пункт про надання клопотання (направлення) про достроковий вихід на пенсію особи передпенсійного віку, яку звільнено внаслідок скорочення штату, реорганізації чи ліквідації підприємства, у зв’язку зі скасуванням зазначеної норми.