Право на достроковий вихід на пенсію для чорнобильців

Мій батько з 26.04.1986 до 28.09.1987 та з 10.09.1990 до 31.12.2014 проживав у зоні посиленого радіоекологічного контролю. Чи має він право раніше вийти на пенсію?

Згідно зі статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон № 1058), особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.

Відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі – Закон № 796), особам, які постійно проживали або постійно проживають у зоні посиленого радіоекологічного контролю за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали в цій зоні не менше чотирьох років, пенсії надаються зі зниженням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону № 1058, на два роки, якщо особа постійно проживала в зазначеній зоні з моменту аварії до 31.07.1986, та додатково на 1 рік за 3 роки проживання, роботи, але не більше 5 років.

Ваш батько станом на 01.01.1993 прожив у зоні посиленого радіоекологічного контролю 3 роки 8 місяців 23 дні (періоди з 26.04.1986 до 28.09.1987 та з 10.09.1990 до 31.12.1992).

Отже, оскільки станом на 1 січня 1993 року Ваш батько не прожив (або відпрацював) у зоні посиленого радіоекологічного контролю 4 роки, право на пенсію зі зниженням пенсійного віку, відповідно до статті 55 Закону № 796, у нього немає.