Пенсія за вислугу років для медичних працівників

Одержую пенсію за вислугу років як медичний працівник. Чи можу в період одержання цієї пенсії працювати на півставки медсестрою в дитячому садочку приватної форми власності?

Згідно зі статтею 7 Закону України «Про пенсійне забезпечення» пенсії за вислугу років призначаються за умови залишення роботи, яка дає право на цю пенсію. Перелік посад і закладів, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 №909 (зі змінами, далі — Порядок).

Медичні сестри, які працюють у дошкільних навчальних закладах, належать до кола осіб, які мають право на пенсію за вислугу років. Робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах, передбачених Переліком, дає право на пенсію незалежно від форми власності або відомчої належності закладів і установ.

Для призначення пенсії за вислугу років законодавство не вимагає зайнятості на цій посаді впродовж повного робочого дня.

Отже, одержувати пенсію за вислугу років та одночасно працювати на посаді медичної сестри в дитсадку (дитсадки належать до дошкільних навчальних закладів), Ви не маєте права.

Водночас Ви маєте право призупинити виплату пенсії за вислугу років у зв’язку з працевлаштуванням за спеціальністю. Для цього Вам слід до управління Пенсійного фонду України подати відповідну заяву та витяг з трудової книжки про зарахування на посаду.

У подальшому в разі звільнення виплата пенсії буде поновлена з дня, наступного за днем звільнення з роботи за спеціальністю. Для цього Ви маєте звернутися до того самого управління з вищевказаними документами.