Робота з ДВС: спільні виїзди до боржників

Сплата внесків і обов’язкових платежів до бюджету Пенсійного фонду – це не просто обов’язок підприємств та інших суб’єктів підприємницької діяльності, а й відповідальність перед Законом та мільйонами пенсіонерів, для яких своєчасне отримання пенсії є життєво важливим питанням.

На жаль, не кожен платник добросовісно виконує обов’язки щодо сплати внесків та обов’язкових платежів, створюючи заборгованість перед Пенсійним фондом України. В таких випадках управління Фонду стягують заборгованість у примусовому порядку через органи Державної виконавчої служби.

Спеціалісти Фонду спільно з державними виконавцями проводять роботу із боржниками, застосовуючи всі засоби впливу, передбачені законодавством.

Сьогодні в компетенції органів Пенсійного фонду залишилось стягнення боргів, які можна віднести до категорії проблемних. Тому спільні виїзди, під час яких проводиться роз’яснювальна робота, здійснюється опис майна або вилучається готівка, є найбільш дієвими заходами, що сприяють погашенню заборгованості.

Так, протягом січня – листопада 2015 року спільно з органами державної виконавчої служби здійснено 590 спільних виїздів до боржників. Зазначеними заходами охоплено 9090,04 тис. грн. Найбільше спільних виїздів здійснено управліннями в м. Умані та Уманському районі (140), м. Смілі та Смілянському районі (66), м. Черкасах (63), м. Каневі та Канівському районі (61), Жашківському районі (46). За результатами роботи із боржниками, проведеної під час спільних виїздів, найбільші надходження отримали управління в м. Черкасах (86,8 тис. грн.), Жашківському районі (29,9 тис. грн.), м. Умані та Уманському (25,9 тис. грн.) районі.

Загалом, за результатами спільних виїздів до бюджету Пенсійного фонду області надійшло 186,5 тис грн.