Доплата за нагороди померлого батька

Чи має право інвалід 2 групи від загального захворювання на встановлення до пенсії доплати за нагороди померлого батька?

Відповідно до статті 6 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» у разі смерті особи, яка мала право на пенсію за особливі заслуги відповідно до статті 1 Закону, непрацездатні члени сімї померлого, зазначені в статті 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон), мають право на встановлення надбавки до пенсії.

Згідно з частиною 2 статті 36 Закону непрацездатними членами сім’ї вважаються, зокрема, діти померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років.

Оскільки особа є інвалідом 2 групи від загального захворювання, права на встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною за померлого батька немає.