Робота з боржниками — один із провідних напрямів діяльності Фонду в області

Важливим резервом для поповнення бюджету Фонду є отримання коштів від боржників. У 2015 році органами державної виконавчої служби області примусово стягнуто 7,599 млн грн.

Позовною роботою охоплено 94,9% суми боргу, що підлягає стягненню в судовому порядку. Борг, що нині перебуває на виконанні в ДВС і забезпечений рішеннями суддів, становить 24 млн грн.

На кінець 2015 року залишок невиконаних виконавчих документів становить 3150 на суму 47857,0 тис. грн. З них зупинено 296 проваджень на 28110,0 тис. грн, що становить 58,7%. Серед зупинених – 167 виконавчих документів у звязку з порушенням справи про банкрутство на суму 27364,5 тис. грн, що становить 97,3% від усіх зупинених проваджень.

Юристи головного управління активно взаємодіють із відділами державної виконавчої служби міських, районних та міськрайонних управлінь юстиції, ведуть постійний діалог із державними виконавцями щодо стану примусового виконання виконавчих документів, під час спільних нарад обговорюють проблемні питання, що виникають у взаємодії органів Пенсійного фонду та державної виконавчої служби. Також проводять спільні виїзди до боржників, сприяють державним виконавцям у стягненні заборгованості, беручи участь у спільних заходах примусового стягнення.

Спільні скоординовані дії головного та підвідомчих управлінь Пенсійного фонду області та органів державної виконавчої служби підвищують ефективність співпраці щодо наповнення бюджету Фонду.