Про порядок перерахунку пенсії поліціейських Національної поліції

Запитання: Я — пенсіонер Міністерства внутрішніх справ України. Чи буде мені проведено перерахунок пенсії із грошового забезпечення, встановленого для поліцейських постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988?

Відповідь: Відповідно до статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі — Закон) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв´язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв’язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій в розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі — Порядок). Згідно з пунктом 2 Порядку про підстави проведення перерахунку пенсій особам згідно із Законом силові міністерства та відомства (далі — державні органи) у п´ятиденний строк повідомляють Пенсійному фонду України. У п´ятиденний строк із моменту надходження зазначеного повідомлення Пенсійний фонд України інформує свої головні управління про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі — списки).

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк із моменту надходження зазначеної інформації списки за встановленою формою та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної у списку, та в місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України для проведення перерахунку пенсії.

Відповідно до п. 5 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 02.07.2015 № 580 “Про Національну поліцію України” з 07.11.2015 втратив чинність Закон України від 20.12.1990 № 565 “Про міліцію”.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” визначено складові грошового забезпечення поліцейських та схему окладів поліцейських за спеціальними званнями.

Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей” від 23.12.2015 № 900-VIII статтю 63 Закону доповнено новою частиною, згідно з якою перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій в розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Отже, оскільки після набрання чинності Законом від 23.12.2015 № 900 рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення або введення нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення для поліцейських Кабінет Міністрів України не приймав, повідомлення про перерахунок пенсії пенсіонерів органів внутрішніх справ до головного управління в області не надходило, підстав для здійснення перерахунку пенсій пенсіонерів органів внутрішніх справ на разі немає.