Дотримання роботодавцями законодавства – на контролі

За даними реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування сума фонду оплати праці та інших виплат, на які нараховувався єдиний внесок у 2015 році становила 10 138,3 млн грн, що на 1 071,9 млн гр., або на 11,8 % більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

У 2015 році в Черкаській області зменшилась кількість застрахованих осіб і на 01.01.2016 становить 239 478.

Для забезпечення дотримання роботодавцями законодавства про оплату праці органи Фонду щомісяця аналізують дані про застрахованих осіб.

Для забезпечення прав працюючих проводяться засідання комісії при органах влади, індивідуальні співбесіди з керівниками підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами-підприємцями, спрямовані на детінізацію доходів та відносин у сфері зайнятості населення.

Здійснюються обстеження суб’єктів підприємницької діяльності на предмет використання роботодавцями праці неоформлених найманих працівників з метою захисту прав застрахованих осіб.

Так, у 2015 році з метою виявлення порушників трудової дисципліни проведено 237 рейдів органів Пенсійного фонду з контролюючими органами щодо дотримання законодавства про оплату праці та обстежено 1 553 суб’єкти господарювання.

За результатами обстежень порушники, в яких були виявлені неоформлені наймані працівники, заключили трудові договори найму, надіслали повідомлення до органів Державної фіскальної служби та були залучені до сплати обов’язкових платежів за найманих працівників.

За результатами вжитих заходів до сплати обов’язкових платежів до Пенсійного фонду України залучено 6 285 осіб.

За даними ГУ ДФСУ робота з легалізації принесла 24,9 млн. грн. додаткових надходжень єдиного соціального внеску.

Проте ще залишаються суб’єкти підприємницької діяльності, які продовжують використовувати працю неоформлених найманих працівників. Серед них:

– фізична особа-підприємець Дубенець Наталія Анатоліївна – у Драбівському районі;

– фізична особа-підприємець Юрченко Тетяна Василівна – у Черкаському районі;

– фізична особа-підприємець Нагорна Тетяна Василівна – в Уманському районі.

Повідомляйте органи влади про порушення своїх прав!