Право на призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку для «чорнобильців»

Брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 5 січня до 12 квітня 1990 року, маю посвідчення ІІІ категорії.

Чи маю я право на призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку?

Згідно зі ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» право на пенсію за віком мають чоловіки після досягнення 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.

Статтею 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі – Закон) визначено умови призначення пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, зокрема, учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали в зоні відчуження в 1986-1988 роках.

Призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку учасникам ліквідації наслідків аварії в 1990 році статтею 55 Закону не передбачено.

Оскільки Ви брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 5 січня до 12 квітня 1990 року, права на призначення пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку у Вас немає.