Скільки українців легально працює за кордоном?

За даними Міністерства закордонних справ України, близько 5 млн українців легально працевлаштовано поза межами держави. Саме таку цифру назвав директор консульського департаменту МЗС України Андрій Сибіга.

«Сьогоднішня статистика свідчить про те, що за кордоном легально перебуває приблизно 5 000 000 громадян України, — повідомив Андрій Сибіга. — Цифра вражає, і вона має тенденції до зростання».

На думку експерта з міграційних питань аналітичного центру CEDOC Андрія Слободяна, цифра, яку оприлюднило МЗС, цілком порівнянна з аналогічними підрахунками Всесвітнього банку.

Найбільше українців, близько 3 млн, живе в Росії. Це можна пояснити тим, що 1991 року, коли Україна здобула незалежність, багато людей вирішило не повертатися на Батьківщину.

Далі в списку найбільших українських діаспор ідуть США (близько 350 000), Казахстан (близько 260 000), Німеччина й Італія — по 220 000. Багато наших співгромадян живе й працює в Іспанії, Португалії, Чехії, Польщі.

За кілька місяців громадяни України, найімовірніше, зможуть легально працевлаштуватися в Ізраїлі. Рішення про це вже підписали уряди двох країн. Тепер справа за парламентами — вони ще мають ратифікувати цей трудовий акт. На першому етапі швидко й легально працевлаштуватися в Ізраїлі зможуть представники чотирьох будівельних професій: фахівці з металоконструкцій, арматурники, плиточники й штукатури, повідомив директор консульського департаменту МЗС України.

За матеріалами газети «Пенсійний курєр»