Голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний — про роботу відомства в 2016 році та плани на майбутнє

 • Якби ви попросили мене охарактеризувати 2016 рік лише трьома словами, я б сказав, що це — стабільність, доступність, розвиток. Чому? Бо, по-перше, упродовж року ми вчасно та в повному обсязі виплачували людям пенсії; по-друге, відповідно до вимог сьогодення вдосконалювали роботу самої системи і, по-третє, стратегічно планували свої кроки наперед.

 • У 2016 році збільшено розміри пенсії для 8 млн громадян. Мінімальна пенсія зросла на 16 %, середня — на 7,6 %.

 • Верифікація підтвердила відсутність масових і системних порушень під час здійснення пенсійних виплат. У результаті верифікації припинено пенсійні виплати лише 59 особам.

 • У 2016 році після зменшення ставки ЄСВ почала зростати кількість платників ЄСВ та застрахованих осіб — найманих працівників. Минулого року легалізовано 193,8 тис. робочих місць, у результаті чого в бюджет Фонду мобілізовано майже 160 млн грн.

 • За рахунок економії видатків і перевиконання плану власних надходжень у бюджеті Фонду склався додатковий ресурс коштів на суму понад 15,2 млрд грн. Завдяки цьому Пенсійний фонд уперше за останні девять років не залучав позику з єдиного казначейського рахунку, натомість погасив позики, отримані в попередні роки, на 2,4 млрд грн.

 • Минулого року вдалося зменшити плановий дефіцит Пенсійного фонду і відповідні видатки держбюджету майже на 2,5 млрд грн.

 • Фонд перевиконав план із власних надходжень на 1,7 млрд грн та зекономив видатків на 13,5 млрд грн.

 • Затверджена у 2016 році Стратегія модернізації Пенсійного фонду України на період до 2020 року стосується модернізації абсолютно всіх аспектів: і якості обслуговування громадян, і вдосконалення управління фінансовими ресурсами Фонду, і впровадження сучасних управлінських та інформаційних технологій, і скорочення адміністративних видатків, і забезпечення прозорості та відкритості в роботі Фонду. Цей документ дав старт до впровадження європейських стандартів функціонування і надання послуг у пенсійній системі.

 • Ми вдосконалюємо і систему дистанційного обслуговування громадян. Можливість спілкуватися з людьми через Skype існує сьогодні в переважній більшості наших управлінь. Інші вагомі кроки вперед на цьому шляху — це видача електронних пенсійних посвідчень, які є одночасно платіжними картками, та введення в дію оновленого веб-порталу Пенсійного фонду. Відтепер пенсіонери і застраховані особи з використанням власного електронного цифрового підпису можуть дистанційно, через веб-портал, переглянути інформацію про сплату внесків у Пенсійний фонд чи свою електронну пенсійну справу, звернутися в органи Фонду з заявою про перерахунок пенсії, переглянути свої звернення та стан їх обробки.

 • З 1 січня цього року збільшився розмір мінімальної заробітної плати. Сподіваємося, що це позитивно вплине і на бюджет Пенсійного фонду. Але ми повинні знати поіменно, в обличчя всіх страхувальників, усіх застрахованих осіб, у яких рівень заробітної плати до січня 2017 року був меншим 3 200 грн, і контролювати ситуацію — відбулося необхідне збільшення чи ні.

 • Основна мета пенсійної реформи — відновлення і зміцнення страхових принципів.

За матеріалами газети «Пенсійний курєр»