Із вересня 2008 року по червень 2013 року я навчалася на державному замовленні в Національному університеті податкової служби України та отримувала стипендію. Чи буде враховано період навчання до страхового стажу при призначенні пенсії?

Із 1 січня 2004 року набув чинності Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон), яким передбачено право на призначення пенсії та врахування періодів роботи до страхового стажу за умови сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Відповідно до статті 24 Закону страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Статтею 11 Закону визначено коло осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню. Особи, які навчаються в навчальних закладах (незалежно від факту отримання стипендії), не належать до таких осіб. Тому період навчання після 01.01.2004 до страхового стажу при призначенні пенсії не зараховується.