У парламенті обговорили пенсійну реформу

Парламентські слухання на тему «Пріоритетність додержання страхових засад при реформуванні пенсійної системи» відбулися 7 червня у Верховній Раді України.

Як зазначив Голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний, парламентські слухання дали змогу всебічно обговорити проблемні питання у сфері пенсійного забезпечення громадян, виробити обґрунтовані рекомендації до чіткого плану комплексних заходів щодо здійснення в Україні національної пенсійної політики, спрямованої на збалансування солідарної системи пенсійного страхування.

Що буде зроблено

Зміни стосуватимуться і нинішніх пенсіонерів, і молодого покоління. Кожен громадянин матиме право брати участь у пенсійній програмі це добровільний вибір кожного.

Зміни для осіб, які вже вийшли на пенсію:

здійснення осучаснення пенсій за прозорою формулою на основі сучасних економічних показників (розмір середньої заробітної плати й рівень інфляції);

осучаснення пенсій в автоматичному режимі. Уряд бере на себе зобов’язання здійснювати щорічне осучаснення пенсій з прив’язкою до рівня зростання середньої заробітної плати й рівня інфляції.

скасування 15% податку для пенсіонерів, що працюють, і забезпечення їм пенсійної виплати в розмірі 100%.

Зміни для осіб, що планують вийти на пенсію:

повернення довіри до держави через встановлення прозорих та єдиних правил  для всіх розмір пенсії залежатиме тільки від тривалості страхового стажу та розміру сплачених внесків;

надання можливості вибирати вік виходу на пенсію, продовжуючи працювати та збільшуючи розмір пенсії з кожним відкладеним роком;
► зарахування трудового стажу (до 2000 року) до страхового
періоди трудового й страхового стажу є рівнозначними під час нарахування пенсій;

мотивування до офіційного працевлаштування збільшення ролі стажу в пенсійному забезпеченні стимулюватиме працівників відстоювати власні права на чесну працю та соціальний захист.