Про впровадження пенсійної реформи – на нараді в Черкаській облдержадміністрації

          Особливості проведення перерахунків пенсії в Черкаській області у зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» обговорювали сьогодні під час наради в облдержадміністрації за участі голів райдержадміністрацій, міських голів та представників територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади в області.

         Начальник головного управління Пенсійного фонду в Черкаській області Світлана Зінник поінформувала, що перерахунок пенсій з 1 жовтня проведено в автоматизованому режимі. На 7 год. ранку 9 жовтня всі управління Фонду області завершили автоматизований масовий перерахунок. Перераховано 385 тис. пенсійних справ, або 97 % їх загальної кількості. Середній розмір підвищення пенсій, розрахований для кожного пенсіонера за документами пенсійної справи, становить 445,12 грн. Додаткові видатки на виплату пенсій – 170 млн. грн на місяць. Виплату пенсій в жовтні буде здійснено за двома відомостями: за основною відомістю пенсіонери отримають пенсію в старому розмірі, за додатковою відомістю – доплату до нового розміру, якщо вона більше 140 грн. Виплату буде завершено до закінчення виплатного періоду жовтня, тобто до 25 жовтня. Якщо сума доплати менше, ніж 140 грн, то її пенсіонери отримають у листопаді.

         Світлана Зінник також окреслила зміни, передбачені Законом, та наголосила, що у зв’язку з очікуваним збільшенням кількості звернень пенсіонерів за роз’ясненнями, консультаціями щодо обчислення розміру їхньої пенсії вжито заходів щодо покращення організації прийому громадян, якості наданих пенсійних послуг в усіх 24-х відділах обслуговування громадян управлінь Фонду області та на додатково створеному 31 робочому місці.

         Наприкінці своєї доповіді Світлана Зінник підкреслила, що основне завдання органів Фонду нині – це забезпечити виплату перерахованих пенсій у жовтні та провести активну інформаційно-роз’яснювальну роботу про зміни в пенсійному законодавстві, а ЧД ПАТ «Укрпошта» та банківських установ – забезпечити своєчасну доставку пенсій до закінчення виплатного періоду. Із цього приводу сьогодні в головному управлінні Пенсійного фонду в області відбулася нарада з представниками ЧД ПАТ «Укрпошта».