Пенсіонери Черкащини чекають на підвищення пенсії

Уряд спільно з Президентом ініціював масштабну пенсійну реформу. Відповідний законопроект парламент ухвалив у першому читанні 13 липня.

Як відомо, 19 – 21 вересня Верховна рада повинна була розглянути в другому читанні та остаточно прийняти доленосний Закон про пенсійну реформу, який передбачає підвищення пенсій для більшості пенсіонерів уже з 1 жовтня. Але, депутати це питання не розглянули, а наступні пленарні засідання відбудуться з 3 жовтня.

Чи отримають пенсіонери Черкащини таке довгоочікуване підвищення в жовтні? Чи встигне Пенсійний фонд вчасно перерахувати пенсії? Ми попросили прокоментувати ситуацію начальника головного управління Пенсійного фонду України в області Світлану Зінник.

– Так, ми всі очікували прийняття цього Закону – і пенсіонери, і вся система Пенсійного фонду. Адже проведено кропітку підготовчу роботу для здійснення перерахунку саме з 1 жовтня. Опрацьовано відповідне програмне забезпечення, проведено попередні розрахунки, перевірки. Ми повністю готові до проведення таких перерахунків.

Але звичайний процес щомісячного нарахування пенсій займає в області в середньому 3-4 дні, а процес нарахування пенсійних виплат, що передбачає масовий перерахунок, – 5-6. Враховуючи те, що виплатний період починається з кожного четвертого числа місяця, за який нараховано пенсію, навіть за умови прийняття Закону 21 вересня, ми б встигли зробити його та забезпечити виплату перерахованих пенсій за основними відомостями в жовтні. Оскільки Закон не ухвалено, це може затягнутись аж до кінця жовтня.

– Тобто якщо Закон буде прийнято після 3 жовтня, пенсіонери можуть і не отримати цього місяця пенсії у нових розмірах? Чи все ж таки Пенсійний фонд вкотре змобілізується і проведе такий перерахунок?

Голова Уряду поставив перед нами чітке завдання: у разі прийняття Закону третього жовтня провести осучаснення пенсій саме в цьому місяці. І хоч це дуже непросто, ми його обов’язково виконаємо: проведемо перерахунок і нарахуємо доплати пенсій за додатковими відомостями. Мине маємо права на зволікання, адже йдеться про справедливе обчислення пенсій та збільшення їх розмірів для понад 250 тисяч пенсіонерів області (загальна чисельність пенсіонерів області – 410 тисяч).