У 2008 році мені було призначено пенсію в розмірі 2 954,32 грн. У той час курс гривні до долара США був 1 до 8. Тобто у 2008 році розмір моєї пенсії дорівнював 369,29 доларів США. Сьогодні у зв’язку зі збільшенням курсу розмір пенсії становить 113,63 долара США (у співвідношенні 1 до 26). Чому розмір моєї пенсії в гривні не підвищують з урахуванням курсу долара?

Відповідно до статті 99 Конституції України грошовою одиницею України є гривня.

Указом Президента України від 25.08.1996 № 762 «Про грошову реформу в Україні» визначено, що виплата заробітної плати, стипендій, пенсії, допомоги, інших грошових виплат населенню з другого вересня 1996 року здійснюється тільки в гривнях.

У зв’язку з цим виплата пенсії Вам здійснюється в національній валюті – гривні.

Чинним пенсійним законодавством не передбачено залежність розміру пенсійної виплати від курсу гривні до інших валют.

За матеріалами газети «Пенсійний кур’єр»