Я відпрацював на шахтобудівних підприємствах 10 років і 8 місяців. Вийшов на пенсію на пільгових умовах як шахтар за Списком № 1 у 50 років. Чи маю я право на мінімальну пенсію згідно із Законом України «Про підвищення престижності шахтарської праці»?

Законом України «Про підвищення престижності шахтарської праці» (далі – Закон) передбачено, що мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків і 7,5 років для жінок за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи в розмірі 80 % середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Дія Закону поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, і працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, та членів їх сімей.

Отже, Ваш стаж роботи на шахтобудівних підприємствах протягом 10 років і 8 місяців не дає права на мінімальну пенсійну виплату, визначену Законом.

Водночас за 10 років такої роботи до Вашого страхового стажу додатково зараховано 10 років.

За матеріалами газети «Пенсійний курєр»