Легальна заробітна плата — впевнене майбутне!

Заробітну плату в «конвертах» без перебільшення можна назвати однією з найбільших на сьогодні перепон, що позбавляє людину соціальної захищеності.

В умовах дефіциту вільних вакансій, працівники з метою працевлаштування досить часто погоджуються на будь-які запропоновані роботодавцем умови, не рідко й на ті що порушують вимоги трудового законодавства. Найбільш поширеними порушеннями вимог трудового законодавства, що допускається роботодавцями, є ненормований робочий день, відсутність вихідних днів, відсутність оплати «лікарняного» та відпустки, відсутність оплати роботи в надурочний час, у святкові неробочі дні, залежність розміру заробітної плати виключно від роботодавця, відсутність записів у трудовій книжці і несплата внесків до Пенсійного фонду.

Відповідно до чинного законодавства право громадян на соціальний захист у нашій державі гарантується загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням за рахунок сплати єдиного внеску громадянами, підприємствами, установами й організаціями.

Органи Пенсійного фонду постійно стоять на варті соціальних гарантій всіх громадян, ініціюючи вжиття спільних заходів із контролюючими та правохоронними органами.

Так, за 2014 рік територіальними органами Пенсійоного фонду спільно з контролюючими органами здійснено 351 рейд та перевірено 2961 суб’єкт госпдарської діяльності, у т.ч. 2934 — за участю органів Державної фіскальної служби та 22 — за участю прокуратури.

В ході перевірок виявлено 1369 найманих працівників, що виконують свою роботу без належного оформлення.

З а результатами проведеної роботи залучено до сплати страхових внесків за 889 виявлених найманих працівників.

Шановні громадяни, не дайте себе ошукати та позбавити соціального захисту, адже легальна трудова діяльність – це основа соціальної захищеності працюючого населення. Людина, маючи право на працю та можливість заробляти собі на життя працею, має самостійно вирішувати, що для неї важливіше – жити сьогоденням чи мати впевненість у завтрашньому дні, отримуючи надійні соціальні гарантії.