Зміна порядку встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною

Законом України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» (далі – Закон № 1767-ІІІ) передбачено встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною Пенсійним фондом України або комісією з встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною при обласній державній адміністрації.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (далі Закон № 2148-VIII), який набув чинності 11.10.2017, внесено зміни до Закону № 1767-ІІІ, згідно з якими пенсії за особливі заслуги перед Україною встановлюються територіальним органом Пенсійного фонду України.

Останнє засідання комісії з встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною при Черкаській обласній державній адміністрації (далі – комісія) відбулося 9 жовтня цього року.

Комісія розглянула документи та прийняла рішення щодо встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною 52 особам.

Із початку року відбулося 10 засідань комісії. Розглянуто 324 справи претендентів на встановлення зазначених пенсій.

Нині 16 760 пенсіонерів Черкаської області отримують пенсію за особливі заслуги перед Україною.

Рішення про встановлення (перерахунок, відмову) пенсії за особливі заслуги перед Україною по всіх заявах, поданих до територіального управління Пенсійного фонду України після 11.10.2017, приймають територіальні управління Пенсійного фонду України.

Законом № 2148 також змінено строки встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною:

із дня звернення за встановленням пенсії за особливі заслуги перед Україною з усіма необхідними документами (але не раніше дати призначення особі пенсії та набуття чинності Закону № 2148)

або

із дня набуття права на пенсію за особливі заслуги перед Україною, якщо звернення за її встановленням відбулося не пізніше 12 місяців із дня набуття права (не раніше дати призначення особі пенсії та набуття чинності Закону № 2148).