Чи дає право на пенсію за вислугу років артистам – виконавцям на мідних духових інструментах запис у трудовій книжці «артист оркестру»?

Право на пенсію за вислугу років артистів театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів визначається відповідно до пункту «ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (далі Закон) і Переліку посад артистів театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів, які мають право на пенсію за вислугу років, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.1992 № 583 (далі Перелік).

У підпункті «а» пункту 4 Переліку передбачені, зокрема, артисти оркестру, які грають на духових інструментах, театрів опери і балету.

Зазначені працівники мають право на пенсію за вислугу років після досягнення відповідного віку та за наявності відповідного стажу творчої роботи на сцені на посадах, зазначених у цьому підпункті.

Класифікаторами професій ДК003:2005 і ДК003:2010 передбачені, зокрема, артисти оркестру (духового, естрадного, народних інструментів, симфонічного та ін.).

Право на пенсію за вислугу років визначається за записами в трудовій книжці та іншими документами, які містять інформацію про роботу на посадах, що дають право на зазначений вид пенсії.

Враховуючи зазначене, якщо Ви працювали в театрі опери та балету на посаді артиста духового оркестру, Ви маєте право на пенсію за вислугу років при досягненні встановленого пенсійного віку, за наявності відповідного стажу та за умови звільнення з посади, яка дає право на пенсію за вислугу років.

За матеріалами газети «Пенсійний курєр»