Здійснення допорогових публічних закупівель органами Фонду області у І півріччі 2017 року

Використання електронних державних закупівель для багатьох країн світу вже давно стало звичним.

Як свідчить європейська практика, позитивами електронних торгів є те, що завдяки публічності їх проведення збільшується прозорість закупівель на всіх стадіях, підвищується конкуренція серед учасників та оперативність проведення процедур закупівлі, суттєво економляться витрати бюджету на закупівлю товарів, робіт та послуг. Значним досягненням проведення закупівель в електронній формі є зменшення впливу суб’єктивних факторів під час визначення переможця торгів та зменшення ризику змови між учасниками. Для громадськості позитивними моментами є доступ до інформацію про закупівлю, зменшення корупційних ризиків, зниження бюджетних витрат та підвищення конкуренції серед учасників.

У нашій державі нормативно-правовою базою застосування процедур державних закупівель із використанням електронних засобів є Закон України «Про публічні закупівлі». Цей Закон регламентує правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальних громад. Метою прийняття Закону є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявів корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.

Закупівля, що відбувається відповідно до регламенту системи державних закупівель ProZorro, є допороговою процедурою. Координаторами електронної системи рекомендовано проводити допорогові закупівлі товарів і послуг в ProZorro з 3-5 тис. грн до 200,0 тис. грн.

Фахівці з організації державних закупівель головного та підвідомчих управлінь Фонду дотримуються встановленого законодавством порядку визначення предмету закупівлі, вказують його технічні та якісні характеристики, умови поставки (надання послуг, виконання робіт) та контролюють відповідність умов укладених договорів змісту пропозиції.

Протягом І півріччя 2017 року головним та підвідомчими управліннями Фонду ініційовано 64 допорогові процедури закупівель через електронну систему ProZorro на загальну суму 1 538,96 тис. грн.

Найбільшу кількість закупівель проведено головним управлінням Фонду в області (60 %), Городищенським (58 %) та Смілянським (57 %) об’єднаними управліннями. Економія коштів за результатами здійснення допорогових закупівель у системі ProZorro становить 53 тис. грн. (3,44 %).