Робота з боргами банкрутів — на постійному контролі

Нещодавно за ініціативи головного управління Пенсійного фонду на Черкащині відбулась нарада з відділом з питань банкрутства головного управління юстиції в області щодо скорочення заборгованості підприємств-банкрутів.

Для участі в зустрічі запросили арбітражних керуючих, які виконують повноваження розпорядників майна, керуючих санацією або ліквідаторів на тих підприємствах області, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, та які мають заборгованість із виплати заробітної плати та сплати внесків.

– У процедурі банкрутства перебуває 130 підприємств, які заборгували до пенсійного бюджету 62,2 млн. грн. А це майже 78 % загальної суми заборгованості платників області – повідомив присутнім начальник юридичного відділу головного управління Пенсійного фонду в області Олександр Супряга. – У результаті проведеної органами Фонду роботи у 2014 році від підприємств – банкрутів надійшло 2,3 млн. грн., що на 1,2 млн. грн. більше ніж у минулому році.

Крім того, незаконні дії, бездіяльність, необґрунтоване затягування процедур банкрутства з боку арбітражних керуючих оскаржуються управліннями Фонду до Головного управління юстиції у Черкаській області. Інколи доводиться навіть звертатися до суду з вимогою відсторонити арбітражних керуючих від виконання обов’язків. Зокрема, за останній рік подано 11 скарг на дії (бездіяльність) арбітражних керуючих, з яких одну задоволено судом, вісім перебуває на розгляді, по двох відмовлено у задоволенні. За поданням Пенсійного фонду господарський суд замінив двох арбітражних керуючих.

За результатами наради арбітражних керуючих зобов’язали вживати усіх передбачених законодавством заходів для погашення кредиторських вимог та прискорити передачу ліквідаційних балансів до господарського суду по підприємствах – банкрутах, у яких відсутні майнові активи та перспективи погашення боргу.