На Черкащині триває робота з виявлення незадекларованої праці

Інформаційно-роз’яснювальну кампанію серед підприємців та найманих працівників сіл Дубіївка, Руська Поляна та селища Ірдинь Черкаського району проведено за ініціативою головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області разом із представниками Управління Держпраці у Черкаській області.

Виїзди відбулися в рамках спільних заходів із виявлення фактів використання праці неоформлених працівників та пілотної інспекційної кампанії з виявлення незадекларованої праці, що триває на Черкащині за проектом Міжнародної організації праці «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу».

Начальник відділу забезпечення наповнення бюджету фінансово-економічного управління головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Віталій Таран та головний спеціаліст фінансово-економічного відділу управління Фонду в Черкаському районі Олена Короп роз’яснили підприємцям, що здійснюють діяльність на території відвіданих населених пунктів, та їх найманим працівникам переваги оформлення трудових відносин та повноти сплати внесків. Фахівці Фонду закликали реєструватися на Веб-порталі Пенсійного фонду України, повідомили роботодавців про ті ознаки, які можуть свідчити про порушення трудових прав найманих працівників, за яким, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295, Пенсійний фонд інформує Державну службу з питань праці для проведення інспекційних відвідувань.

Представники Управління Держпраці у Черкаській області, крім роз’яснювальної та інформаційно-консультативної роботи, провели декілька інспекційних відвідувань і виявили порушення в оплаті праці найманих працівників. Недобросовісним роботодавцям доведеться сплатити штрафні санкції, що в сотні разів перевищують суми, на які допущено порушення.

Робота з виявлення незадекларованої праці триватиме і надалі.