Чи здійснюється оптимізація заробітної плати автоматично під час призначення пенсії? Чи можна здійснити її після нарахування пенсії?

Порядок обчислення заробітної плати визначено у статті 40 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування». Оптимізація заробітної плати це виключення із підрахунку заробітної плати періодів із найнижчим заробітком. Насамперед це періоди отримання допомоги по безробіттю, будь-які періоди страхового стажу підряд за умови, що в сумі вони становлять не більш, ніж 10 % тривалості страхового стажу, врахованого в ординарному розмірі. Загалом виключаються не більше, ніж 60 календарних місяців страхового стажу.

Додатково, за бажанням особи, можуть бути виключені періоди догляду за інвалідом I групи або дитиною-інвалідом віком до 16 років, пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Період, за який враховується заробітна плата, після оптимізації не може бути меншим, ніж 60 календарних місяців. Порядок обчислення заробітної плати застосовується одразу під час призначення пенсії. Як правило, оптимізація заробітку здійснюється автоматично.

За матеріалами газети «Пенсійний курєр»