Маю 20 років стажу. Чи можу я розраховувати на мінімальну пенсію за віком?

Під час обчислення розміру пенсії за віком згідно із Законом України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» (далі Закон) враховується страховий стаж, визначений статтею 24 Закону, та заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена згідно зі статтями 40, 41 Закону.

Відповідно до статті 28 Закону мінімальний розмір пенсії за віком за наявності в жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. За наявності страхового стажу меншої тривалості пенсія за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян» розмір пенсії за віком не може бути меншим, ніж 949 грн.

Отже, якщо Ваш страховий стаж становить 20 років, розмір пенсії за віком буде обчислено пропорційно набутому страховому стажу й становитиме не менше, ніж 949 грн.

За матеріалами газети «Пенсійний курєр»