Я пенсіонер, інвалід I групи, живу в будинку-інтернаті для пенсіонерів-інвалідів. Мені призначено пенсію в розмірі 1525 грн, а виплачують 381 грн. Чи правомірно з моєї пенсії утримують більш як 50 %? Чи мають право пенсіонери-інваліди на отримання матеріальної допомоги?

Відповідно до статті 48 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» під час перебування пенсіонера на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі) йому виплачують 25 % призначеної пенсії. Якщо розмір пенсії перевищує вартість утримання, виплачують різницю між пенсією і вартістю утримання, але не менш як 25 % призначеної пенсії.

Вам виплачують 25 % призначеного розміру пенсії згідно з чинним законодавством.

Для вирішення питання отримання матеріальної допомоги Вам потрібно звернутися до відповідного органу соціального захисту населення.

За матеріалами газети «Пенсійний курєр»