Про осучаснення пенсії йшлося на Громадській раді в Звенигородці

Перші результати впровадження пенсійної реформи з першого жовтня розглянули під час засідання Громадської ради при Звенигородській районній державній адміністрації, яке відбулося в районній бібліотеці.

Начальник Звенигородського об’єднаного управління Леся Пона детально пояснила особливості проведення пенсійної реформи представникам Громадської ради і працівникам бібліотеки. Вона поінформувала, що в Звенигородському об’єднаному управлінні станом на 01.11.2017 р. отримують пенсію 51 326 громадян, із них у Звенигородському районі – 16 241 особа. Після проведеного з першого жовтня перерахунку середній розмір пенсії збільшився на 477,9 грн і становить по об’єднаному управлінню – 2098,78 грн, а в Звенигородському районі збільшився на 349,03 грн і становить 1993,87 грн.

Пенсію в підвищеному розмірі отримали 15 279 пенсіонерів Звенигородського району (94%), як наслідок – на 5,1 млн грн збільшилася потреба в додаткових коштах на місяць.

Під час зустрічі Леся Пона поінформувала присутніх про основні зміни в пенсійному законодавстві, зокрема зауважила, що осучаснення пенсії не залежить від професії чи посади – лише від стажу, заробітної плати та року виходу на пенсію. За однакової величини стажу розмір перерахованих пенсій та суми доплат не може бути однаковим, адже перерахунок проводився за формулою, яка враховує не тільки розмір стажу, але й розмір заробітної плати.

Наприкінці свого виступу начальник Звенигородського об’єднаного управління відповіла на запитання, які виникали в учасників засідання, та залишила інформаційні буклети з теми.