У Чигирині обговорили потреби людей з інвалідністю

Круглий стіл представників соціальних служб, Медико-соціальної експертної комісії та установ району, які опікуються проблемами осіб із інвалідністю, відбувся в приміщенні Чигиринського районного центру зайнятості. Захід організовано до Дня осіб із інвалідністю. До круглого столу долучилися фахівці Фонду.

Учасники розглядали питання, які найбільше турбують осіб із інвалідністю, зокрема, доступ до установ, забезпечення усіма засобами для повноцінної інтеграції в суспільстві, наявність вибору закладів для повноцінної реабілітації, особливості працевлаштування та оподаткування, пільги під час вступу на навчання, рівень обізнаності щодо своїх прав.

Завідувач Чигиринського сектору обслуговування громадян Марина Січова розповіла присутнім про особливості пенсійного забезпечення осіб із інвалідністю та про основні положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій».

Щоб допомогти людям із інвалідністю зберегти (по можливості) активність, не втрачати віри у свої сили та почуватися захищеними за ініціативи та підтримки Чигиринської районної адміністрації вирішили створити громадську організацію «Чигиринська районна організація «Союз інвалідів», а також розробили і затвердили спільний план заходів для оперативного вирішення проблем осіб із інвалідністю.

Довідково. В Чигиринському об‘єднаному управлінні на перше листопада цього року перебуває на обліку 4376 пенсіонерів із інвалідністю, середній розмір їхньої пенсії становить 1915,98 грн. В Черкаській області 93 582 особи з інвалідністю, середній розмір їхньої пенсії становить 2082,73 грн.