Фахівці Фонду роз’яснюють особливості пенсійної реформи людям із інвалідністю

Інформаційна кампанія щодо роз’яснення змін у пенсійному законодавстві триває. Спеціалісти управлінь Фонду розповіли про новий порядок нарахування пенсій та відповіли на запитання громадян.

Представники Уманського об’єднаного управління днями зустрілися з людьми з інвалідністю у відділенні денного перебування філії смт Бабанка Уманського району територіального центру соціального обслуговування.

Заступник начальника управління Валентина Цимбарович та начальник Уманського відділу обслуговування громадян Вікторія Карпенко поінформували присутніх про пенсійне забезпечення осіб із інвалідністю в Уманському районі, розяснили основні норми Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» в частині, що стосується осіб з інвалідністю. Повідомили, що на обліку в Уманському об’єднаному управлінні станом на перше грудня перебуває 78 104 одержувачів пенсії, в тому числі 12 889 проживають в Уманському районі, з них 1 350 осіб отримують пенсію по інвалідності.

Фахівці акцентували, що збільшення соціальних пенсій, зокрема для людей з інвалідністю, залежить від зростання прожиткового мінімуму. Із жовтня цього року вже підвищено такі пенсії з використанням прожиткового мінімуму, встановленого на 1 жовтня 2017 року 1452 грн.

Зустріч із особами з інвалідністю за участю представників Чигиринського об’єднаного управління, управління соціального захисту населення, членів союзу інвалідів відбулася також в Кам’янській центральній районній бібліотеці.

Начальник Кам’янського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Тетяна Голованенко надала змістовну інформацію про умови призначення пенсій по інвалідності, розміри пенсій та підвищень до них у 2017 році, про умови прийому громадян із обмеженими фізичними можливостями, можливість проконсультуватися з фахівцями дистанційно. Поінформувала, що на обліку в Чигиринському об’єднаному управлінні станом на перше грудня перебуває 20 195 одержувачів пенсії, в тому числі 10 215 проживають в Камянському районі, з них 1 611 осіб отримують пенсію по інвалідності. Тетяна Голованенко також детально зупинилася на перерахунках пенсій з першого жовтня цього року, проведених відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій».

Наприкінці своїх виступів спеціалісти управлінь традиційно відповідали на запитання, які виникали в учасників, та залишали інформаційні буклети з теми.