Зміни в обчисленні розміру пенсії ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЄС з першого жовтня обговорили на зустрічі з представниками ЧОО ВГОІ «Союз Чорнобиль України»

Зустріч керівників місцевих осередків та членів ради і правління Черкаської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», в якій взяла участь заступник начальника відділу з питань призначення пенсій та обслуговування громадян управління пенсійного забезпечення головного управління Фонду в області Аліна Зубко, відбулася 8 грудня цього року.

Присутніх поінформовано щодо змін, внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» до статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі Закон № 796).

Із врахуванням вказаних змін, починаючи з першого жовтня 2017 року особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до Закону № 796 з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Учасникам заходу надано відповіді на їхні запитання та роз’яснення щодо порядку обчислення пенсії зазначеній категорії осіб згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 № 851.

Довідково: На 01.12.2017 в області перераховано розмір пенсії 96 особам, які під час проходження строкової служби брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, та 7 осіб запрошено до управлінь для надання відповідних заяв. Середній розмір пенсії до перерахунку становив 3 445 грн., після перерахунку 8 049 грн.