У Смілі на лекції йшлося про добровільне страхування

Лекцію на тему: «Придбай» страховий стаж уже сьогодні» провела для працівників Смілянського міськрайонного центру зайнятості населення головний спеціаліст-юрисконсульт юридичного сектору Смілянського об’єднаного управління Олена Краснюк.

Фахівець Фонду зазначила, що громадяни, які прагнуть бути впевненими у своєму майбутньому пенсійному забезпеченні, мають змогу укласти договір про добровільне страхування. У 2018 році мінімальний страховий внесок за кожен місяць становитиме 819,06 грн. Для одноразової сплати за попередні періоди (згідно з договором про добровільну участь) необхідно буде сплатити за кожен місяць 1 638,12 грн. Нині мінімальний страховий внесок за місяць становить 704,00 грн.

Учасники заходу цікавилися, з якого віку можна укласти договір, куди звертатися для оформлення договору, де і як можна придбати страховий стаж, що робити, якщо страховий внесок за місяць сплачений не в повному розмірі.

Відповідаємо на запитання, які найчастіше ставлять громадяни.

Платниками, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску, є:

– члени фермерського господарства, особистого селянського господарства;

– особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, не належать до платників єдиного внеску (тобто, не фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності), у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Зазначені особи беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування протягом строку, визначеного в договорі про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, але не менше одного року (крім договорів про одноразову сплату).

Заява про укладення договору подається до органу доходів і зборів за місцем проживання особи.

Укладається договір про добровільну участь із органом доходів і зборів за місцем проживання заявника.

(Стаття 10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове держане соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI).