Пенсійне забезпечення чорнобильців обговорили на Канівщині

Зустріч представників громадської організації «Союз-Чорнобиль-Україна» із начальником відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Канівського об’єднаного управління Людмилою Ганненко відбулася днями в Канівській міськрайонній громадській організації інвалідів Черкаської області.

Захід відвідали понад 40 осіб. Людмила Ганненко повідомила про прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 № 851 «Про внесення змін до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», пояснила, що підвищення стосується тільки категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби та внаслідок цього стали особами з інвалідністю.

Особам, які отримують пенсію за віком, фахівець Фонду наголосила на необхідності подачі заяви про переведення на пенсію по інвалідності згідно із Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Начальник відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсії відповіла також на запитання чорнобильців стосовно їхнього пенсійного забезпечення.

Довідково. По Канівському обєднаному управлінню на обліку перебувають 10 835 учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи.