У головному управлінні Фонду відбулася зустріч із чорнобильцями

Зустріч із представниками Асоціації організацій ЧАЕС Черкаської області відбулася сьогодні в головному управлінні Пенсійного фонду України в Черкаській області.

Напередодні Дня вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС працівники головного управління Фонду поспілкувалися із чорнобильцями. Начальник головного управління Фонду в області Світлана Зінник наголосила, що саме завдяки зусиллям і відвазі чорнобильців українці мають майбутнє, та поінформувала про зміни в пенсійному законодавстві чорнобильців.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 № 851 «Про внесення змін до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» підвищено розміри пенсії особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби та внаслідок цього стали особами з інвалідністю. У Черкаській області таких осіб 103.

Голова правління Черкаського обласного осередку Всеукраїнської чорнобильської спілки інвалідів Сергій Дмитрієв акцентував увагу на тому, що фахівці Фонду роблять все можливе, щоб допомогти чорнобильцям вирішувати питання пенсійного забезпечення.

Чорнобильці вручили грамоту головному управлінню Фонду в області за активну співпрацю з громадськими організаціями осіб із інвалідністю внаслідок аварії на ЧАЕС та відзнаки Всеукраїнської Чорнобильської спілки інвалідів МВС України «За сприяння» – колективам головного управління та управління Фонду в м. Черкасах.

Довідково: На 01.12.2017 постраждалих від Чорнобильської катастрофи всього в області — 52,7 тис. осіб, у т. ч. 6,7 тис. осіб із інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи (I категорія), із них пенсію по інвалідності отримують 2,3 тис. ліквідаторів та 2,4 тис постраждалих від Чорнобильської катастрофи. Середній розмір пенсії ліквідаторів становить 4127,20 грн.